Jak powinna wyglądać umowa o wynajem podnośników?

Czasami mamy do wykonania różnego typu prace, które muszą przebiegać na wysokości dużo wyższej niż ta, na którą możemy się dostać wykorzystując do tego celu zwykłą drabinę. Na szczęście w wielu przypadkach nie oznacza to, że musimy zacząć inwestować w bardzo drogi  sprzęt umożliwiający wyniesienie naszych pracowników oraz niezbędnego im do pracy sprzętu na taką wysokość. Bardzo popularne są bowiem usługi wypożyczania tego rodzaju maszyn. Podobnie jak możemy wypożyczyć do pracy wszystkie większe elektronarzędzia, tak bez problemu znajdziemy firmę, która na korzystnych warunkach zaoferuje nam wynajem podnośników służących do takich właśnie zastosowań.

Decydując się na wypożyczenie takiego sprzętu warto bardzo dokładnie zapoznać się z warunkami najmu. Umowa jaką podpiszemy z wypożyczalnią podnośników powinna być skonstruowana w bardzo jasny i czytelny sposób, abyśmy bardzo dokładnie rozumieli wszystko co się w niej znajduje .

Na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy najmu?

Ponieważ wypożyczane podnośniki czy podesty mają nam służyć przede wszystkim do wykonania pracy, za którą będziemy otrzymywać konkretne wynagrodzenie, musimy być pewni, że sprzęt ten będzie rzeczywiście niezawodny i skuteczny. Warto jeszcze przed podpisaniem umowy na wynajem podnośników udać się na miejsce i sprawdzić w jakim stanie technicznym są wszystkie wynajmowane tutaj na maszyny i urządzenia. W samej umowie najmu powinny znaleźć się również informacje na temat tego, w jaki sposób wypożyczalnia serwisuje swoje maszyny i w jakim czasie zobowiązuje się do naprawy awarii, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Tego typu zapisy chronią po prostu najemcę, zwłaszcza jeżeli on sam zobowiązuje się do wykonania określonych pracy w terminie. W takim przypadku niewykonanie terminowo wszystkich robót może przecież wiązać się z różnego rodzaju karami umownymi. Dlatego też musimy mieć pewność że prace nie będą blokowane przez to, że któraś z wynajętych maszyn nagle odmówi posłuszeństwa i przestanie wykonywać swoje zadania.

Czy wynajem podnośników bardziej opłaca się od zakupu tego rodzaju sprzętu?

W większości przypadków wynajem maszyn, które służą do wykonywania określonych czynności jest dużo bardziej uzasadniony od zakupu tego rodzaju urządzeń. Trzeba byłoby przecież nie tylko wydać na nie sporo pieniędzy, ale także liczyć się z kosztami wynikającymi z codziennej ich eksploatacji i konserwacji oraz ich serwisu. Bardzo często bardziej opłaca się jednak wynajem podnośników na miejscu, w którym będziemy wykonywali wszystkie roboty niż transport ich z naszej siedziby na miejsce robót.

Jest to jeden z wielu powodów, dla których wynajem podnośników czy ładowarek jest dość powszechnie praktykowany wśród firm wykorzystujących tego typu maszyny do swojej działalności. Transport tych urządzeń czy przewiezienie ich na miejsce czy placu budowy wiąże się z dodatkowymi kosztami, których zazwyczaj wolelibyśmy również uniknąć. Wypożyczenie ciężkiego sprzętu w miejscu, w którym będzie on potrzebny jest po prostu dużo bardziej efektywne.

 

Warto także przeczytać:

Kiedy zdecydować się na wynajem podestów ruchomych?

Leave a comment

Your email address will not be published.


*