Dlaczego firma w Czechach jest dobrym wyborem?

Dlaczego firma w Czechach jest dobrym wyborem?

Badania dowodzą, że firma w Czechach jest zakładana przez coraz większą liczbę Polaków. Nie powinno to jednak chyba nikogo zaskakiwać. Warto zaznaczyć, że to rozwiązanie ma bowiem niezliczone zalety. Nie brakuje ludzi, którzy narzekają w naszym kraju na przykład na wysokie podatki. Są też osoby, które twierdzą, że prowadzenie własnego biznesu w Polsce jest często z tego tytułu naprawdę mało opłacalne. Należy również zwrócić uwagę na fakt, że firma w naszym kraju wiąże się z bardzo dużą biurokracją. Chyba nie ma osoby, która lubi tak zwaną papierologię… Nic więc dziwnego, że firma w Czechach to coraz popularniejsze rozwiązanie. To wszystko powoduje, że Polacy chętnie decydują się na takie rozwiązanie.. Jakie są najważniejsze zalety tej opcji? Czy rzeczywiście warto podejmować taką decyzję? Odpowiedzi na te pytania uzyskacie czytając dzisiejszy wpis poświęcony tej tematyce.

Przede wszystkim ludzie podkreślają to, że firma w Czechach powinna być założona przez osoby, które narzekają na zbyt dużą biurokrację w naszym kraju. Niestety, tak się właśnie dzieje. Trzeba podkreślić, że papierologia jest u nas bardzo szeroko rozwinięta. Chyba nikogo nie może dziwić zatem fakt popularności firm w innych krajach. W Polsce nawet załatwienie teoretycznie prostej sprawy jest bardzo utrudnione. To wszystko powoduje, że firma w Czechach zyskuje na popularności. Należy doskonale zdawać sobie sprawę z tego aspektu. Nic więc dziwnego, że ludzie chętnie decydują się na to rozwiązanie. Wiedzą, że nie tylko założenie firmy będzie łatwiejsze niż w Polsce. Poza tym prowadzenie przedsiębiorstwa również jest znacznie bardziej ułatwione. Co ciekawe, nie trzeba nawet mieszkać na terenie Republiki Czeskiej, aby założyć takie przedsiębiorstwo. Warto doskonale zdawać sobie sprawę z tego konkretnego aspektu.

Należy zaznaczyć, że ludzie zwracają uwagę również na bardziej korzystny system podatkowy. Mamy między innymi 19-procentowy podatek CIT. Warto również zwrócić uwagę, że składki na ubezpieczenie społeczne oraz zdrowotne są zależne od wysokości dochodu. Jeśli zatem ktoś mało zarabia na początku prowadzenia działalności, to wtedy taka firma w Czechach nie będzie generowała zbyt dużych wydatków. Ciekawostką jest fakt, że państwo jest bardzo przychylnie nastawione do obcokrajowców. Dzięki temu ludzie czują, że są szanowani. Niestety, w Polsce ludzie często mają wrażenie, że państwo specjalnie rzuca im kłody pod nogi, a podatki są niestety na wysokim poziomie. Istotną zaletą jest także domniemanie niewinności przy rozmaitych kontrolach skarbowych. To oznacza, że Urzędy Skarbowe muszą udowodnić, że dana osoba dopuściła się oszustwa. Co jeszcze trzeba wziąć pod uwagę? Na pewno firma w Czechach wiąże się ze zdecydowanie mniejszymi karami finansowymi, które są dodatkowo ustalane znacznie rzadziej. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że mamy tutaj do czynienia również z umową o uniknięciu podwójnego opodatkowania czy mniejszych ograniczeniach związanych z wydatkami inwestycyjnymi.

Sprawdź artykuł o zbliżonej tematyce: http://www.mokotowska.edu.pl/transportowa-firma-na-slowacji/

Leave a comment

Your email address will not be published.


*